5 маніпуляцій суспільства, які спустошують жінку

Кар’єра пріоритетніша за сім’ю, худе тіло важливіше за міцне здоров’я, жити разом з чоловіком можна і поза шлюбом – і ще тисячі способів промити мізки жінці, яка хоче жити відповідно до ідеалів нового часу.

Навіщо їй думати про своє призначення, коли можна забити голову новомодними дієтами та феміністичними гаслами? Жіноча сила вичерпується досить просто — варто викликати у неї відторгнення до справжньої жіночої суті, допомогти повірити в те, що вона не бажає бути ніжною і м’якою, підтримувати атмосферу в будинку, народжувати дітей, загалом, слідувати традиційній ролі, яку прописали їй «гнобителі».

Професійна реалізація, вільні стосунки, абсолютна незалежність – ось її нові ідоли! І начхати, що, слідуючи їм, вона втрачає свою силу і здоров’я, що їй доводиться у прямому сенсі слова виживати, боротися зі щоденними страхами та стресами. Вона сама обрала ці цінності, пропаганда ні до чого. Як у світі ведеться війна проти жінки? Отже, уявляємо п’ять програм, які руйнують її справжню природу, призводячи до моральної деградації.

Програма 1. Бути незалежною за всяку ціну

Досить підкорятися чоловікам, настав час все брати в свої руки – самій заробляти гроші, будувати будинок. Навіщо їй міцний чоловічий тил, що любить і розуміє сім’ю? А ось люди мають властивість зраджувати, змінювати, робити боляче… і найкращий самозахист – позбавити себе всіх уразливостей, відгородившись від світу. Нестрашно, що «залізна леді» не може відчувати та любити. Нехай у її очах читається сум, а серце щемить порожнеча – вона буде незалежною, їй нічого не потрібне. Головне, продовжувати у це вірити.

Програма 2. Наслідувати моду, навіть якщо вона занадто відверта

Відверті вбрання на дівчатах на подіумі та в рекламі викликають у чоловіків стан ейфорії – отже, потрібно відповідати цьому образу і завжди бути у тренді. Менше одягу, більше форм можна звернутися до хірурга, зліпити собі «природну» красу. А також не треба дбати про здоров’я, прокачувати інтелект, брати харизмою — привабливість, жіноча сила та краса цінувалися за всіх часів! А те, що чоловіки думають тільки про природні позики, не звертаючи уваги на її багатий внутрішній світ, – вина занепокоєного покоління або «вінець безшлюбності». Відвертий зовнішній вигляд тут ні до чого.

Програма 3. Забити на сім’ю та реалізовувати себе в соціумі

Бути простою домогосподаркою, поратися з дітьми, пекти пиріжки? Який безпросвітний жах. «Це неповага до себе та своїх можливостей!» – кричать із кожної праски. До того ж що може бути безглуздішим, ніж доглядати рідну дитину і чаклувати над сніданком для коханого чоловіка? Інша річ – робота, гроші, конкуренція. Молодість треба витрачати на те, щоб набути статусу в суспільстві, стати майстром своєї справи. Зводити дебети із кредитами, впарювати непотрібні товари. Займатися холодними дзвінками куди цікавіше і важливіше, ніж вкладати енергію в свою або вити затишне гніздечко. А потім вона підбирається до сорока років, за спиною іпотека, пошарпані нерви, безсонні ночі… і жодних перспектив. Народжувати вже пізно, хороші чоловіки розібрані, зате має багатий життєвий досвід і, звичайно, внутрішній світ!

Програма 4. Вільно розпоряджатися своїм тілом

Подобається чоловік – дій, часи інквізиції у минулому, ми вільні самі розпоряджатися своїм тілом. Але каверза в тому, що це нічого не спрощує, чоловік отримує козирі, а їй залишаються ризики. Та й доглядати за легкою здобиччю на порядок легше. Не потрібно витрачати ресурси, вкладатися, намагатися – не вийде з однією, є інша. Скажете, що інтимна близькість підтримує репродуктивне здоров’я? Але надто велика кількість партнерів руйнує жіноче тіло. А також забирає в неї енергію та красу, робить її надто доступною в очах суспільства. І якщо з чоловіком такого роду стосунки зміцнюють шлюб, повертаючись у вигляді турботи і любові, то з коханцем вона не отримує належної віддачі, втрачається її цінність і жіноча сила.

Програма 5. Жити у неофіційних стосунках

Здається, що змінить якийсь штамп? Якщо чоловік любить, він дбатиме, вкладатиметься, виховуватиме спільних дітей. Але подібне переконання руйнує інститут сім’ї та вбиває жінку. Адже вільні стосунки не накладають на партнерів юридичну відповідальність, хочуть – живуть разом, трапилося щось – розбіглися. Немає стабільності, завершеності, відчуття глибини. До того ж жінка в такій парі втрачає опору під ногами, живе у постійному стресі, накопичує образу. Він вибрав її або поруч із нею просто зручно? Любить чи дозволяє себе любити? І якщо з часом молодість зав’яне, сили згаснуть, здоров’я зіпсується – невже він з легкістю кине її заради іншої?

Кожна з цих програм руйнує жінку, б’є за її репродуктивними здібностями, силою та красою. Так, не хочеться визнавати, що суспільство нами маніпулює, нав’язуючи хворі сценарії, позбавляючи нас внутрішньої сили. А втім, багато чого в цьому світі, як і раніше, залежить від нас: чи будемо ми сліпо дотримуватися нових трендів, чи все-таки прислухаємося до своєї природи.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *