Як приготувати домашню сметану ?

Для приготування справжньої сметани необхідно купити 3 літри сільського молока. Зазвичай це можна зробити безпосередньо у фермерів, адже часто вони самостійно торгують молочною продукцією на вулицях містах. При цьому слід перевірити наявність сертифікатів і ліцензій на подібний вид діяльності.

Банку, наповнену молоком, ставлять в холодильник. Це потрібно для підняття вершків на поверхню. Через 24 години їх знімають столовою ложкою і залишають для скисання на столі при кімнатній температурі. Необхідно відстежувати стан вершків, є ризик їх перетримати. В такому випадку сметана виходить занадто кислою.

При готовності вершки знову поміщаються в холодильник. Зачекайте трохи більше доби.

По-перше, категорично забороняється перемішувати вершки протягом всього періоду скисання, адже це порушить природний процес бродіння.

Готовність сметани визначається наступним чином: оцінюється зовнішній вигляд на густоту і безпосередньо смак. Якщо є бажання отримати сметану більш однорідної і ніжної консистенції, процес дозрівання повинен відбуватися в прохолодному місці – не в холодильнику. Природно, що такий процес буде тривати трохи довше, але результат того вартий.

Досить цікавий рецепт приготування сметани із застосуванням закваски.

Такий спосіб відрізняється від першого часом сквашування вершків. Для цього необхідно взяти вершки з 20% жирністю і нагріти їх до температури тіла. Переливши суміш в банку, попередньо ошпарену окропом, слід додати 2 ложки якісної сметани і добре перемішати. Потім банку загортають в теплу тканину і залишають на 7-9 годин. Варто по можливості ліквідувати можливість струшування вершків, інакше сметана може не вийти.

По закінченню відведеного часу потрібно помістити банку в холодильник для загустіння. Необхідно розуміти, що ступінь густоти залежить від жирності вершків.

Для тих, хто стежить за фігурою, в якості основи для сметани підійде знежирене молоко. Його виливають в ємність, залишають для скисання при кімнатній температурі. При цьому не рекомендується закривати кришкою, інакше зіпсується смак. Найкраще прикрити банку серветкою. Дочекавшись відшаровування сироватки на ¼ від загального обсягу, суміш пропускається через марлю. Для зручності використовується друшляк. Сироватка повинна стікати протягом 2-3 годин. На кінцевому етапі сирнисту масу необхідно збити.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *