8 природних методів розблокувати закладений ніс, якщо ви страждаєте від нежитю

При застуді найбільше дратує закладений ніс. Настрій пригнічений, та рук не можна опускати – з цим треба боротися, щоб застуда не керувала нашим життям. Засобів в нашому арсеналі багато – від теплого пиття до інгаляцій, тож не поспішайте вдаватися до медичних засобів.

8 природних і перевірених засобів, як швидко очистити дихальні шляхи.

1. Сон на боці

ніс

Закладений ніс – це стан, при якому в пазухах носа збирається багато слизу, котрий заважає вам вільно дихати. Тому вночі варто лягти спати на ще одну подушку, щоб підвести голову високо. А ще обов’язково спіть на боці, а не на спині. Так ніс зможе сам очищуватися вночі.

2. Споживайте теплі супи та чаї

ніс

Можливо, тепле пиття і не врятує нас від застуди, та допоможе легше її переносити. Саме такої думки певні лікарі: якщо ви питимете гаряче пиття, а не кімнатної температури, то одужаєте значно швидше. Ромашка, зелений чай, курячий бульйон, тепла вода з медом і лимоном творять чудеса. Ефект плацебо, який вони створюють, сприяє нашому гарному самопочуттю та пришвидшує одужання.

3. Накладіть теплий компрес на дихальні шляхи

Теплий компрес знижує запалення та полегшує дихання заблокованого носа. Візьміть чисту тканину, замочіть її в теплій (не гарячій воді), та покладіть на ділянку перенісся й чола. Від теплоти засобу ніздрі розкриваються, дихання полегшується. Не варто надто довго тримати компрес, щоб не одержати опік шкіри.

4. Промивайте ніс соляним розчином

Звичайно, не надто приємна справа, але вона ефективно промиває носові проходи. Схиліться над раковиною та прилаштуйте розчин біля однієї ніздрі. Вода, увійшовши в одну, вийде з іншої ніздрі. Виконайте таку вправу по 1 хвилині на кожну ніздрю.
Не варто промивати ніс водою з-під крана – у ній може бути багато шкідливих сполук, що можуть ще більше нашкодити.

5. Придбайте зволожувач для повітря

ніс

Холодне, сухе повітря шкодить і без того закладеному носові. Тут знадобиться зволожувач — прилад, який створює правильну вологість повітря в приміщенні. Ним можна користуватися як вдень, так і вночі, та найдієвіший він саме в темну пору доби. Пристрій абсолютно безпечний і чудово розблоковує закладений ніс.

6. Вдихайте випари води з часником

Часник славиться своїми антибактеріальними та протизапальними властивостями, і при застуді він – найкращі ліки. Часник можна як вживати, так і (бажано) закип’ятити його у воді та подихати теплими випарами. Накиньте на голову рушник, щоб вдихнути якомога більше пари. Та будьте уважні й надто близько не наближайтеся до миски з гарячим часниковим розчином – не ближче, аніж на відстані ліктя.

7. Споживайте пряну їжу

ніс

Ви, мабуть, помічали, що з носа починає текти при споживанні гострої їжі. Як на нас – прекрасний тимчасовий засіб для закладеного носа. Почніть вживати пряну їжу, як от гострий перець, часник, імбир та куркуму. Щодо останньої, вона може і не розблокує ніс, зате допоможе організму боротися з хворобою.

8. Вдихайте ефірні олії

ніс

М’ята та евкаліпт – дві рослини, до складу яких входить ментол, а він – природний протизастійний засіб. Можна пити чай з однією з рослин або дихати ефірними оліями. Олію м’яти радять втирати в ділянку грудної клітки, попередньо з’єднавши з будь-якою базовою ефірною олією.

Олію евкаліпта можна вдихати, попередньо накрапавши кілька її крапель на тканину та залишити вночі біля узголів’я. Або закип’ятіть воду з кількома краплями олії евкаліпта й подихайте гарячою парою. Стежте, щоб олія не потрапила на шкіру й не спричинила опіків.

А який метод допомагає вам розбити закладений ніс? Діліться з нами в коментарях.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *